7 gün diyeti
7 Gün Diyeti Nedir?
DEZPack 7 Gün Diyeti. yaparken hiç zorlanmayacağınız, diyet listeleri içerisinde kaybolmayacağınız, yedi günde net sonuçlara ulaşacağınız ve iyi tarafı metabolizmanızı hızlandıracak içeriği ile istediğiniz sonuçları aldıktan sonra tekrar kilo almayacağınız bir diyettir. DEZPack 7 gün o kadar iddialı bir üründür ki, memnun kalmadığınız takdirde sorgu sual olmaksızın ürünü iade edebilir, paranızı kuruşu kuruşuna geri alabilirsiniz. Peki bu 7 günde ne kadar kilo verebilirsiniz? Bu oran kişiden kişiye değişmektedir. Yukarıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurup hesapla butonuna tıkladığınız takdirde vücut kitle endeksinize göre alabileceğiniz sonuçlar cep telefonuza mesaj olarak bir kaç dakika içerisinde ulaşacaktır.

DezPack 7 Gün Nasıl Kullanılır?
DEZPack 7 Gün ürününü içeriğinde yetişkin bir insanın tüm vitamin ve mineral ihtiyacına göre formüle edilmiş yedi adet öğün paketi bulunmaktadır. (Paket içerikleri Türk Gıda Kodeksi'nin Kilo Verme Amaçlı Ürünler Tebliği’ne uygun olup tüm rapor ve sertifikalara sahiptir) 7 Gün Diyeti’ni uygularken tek yapmanız gereken akşam öğünü yerine DEZPack kullanmanız. 300 ml yağlı veya yarım yağlı (light) süt ile, veya aynı özelliklerde ve aynı miktarda yoğurt ile karıştırılarak tüketilir. Çilekli ve çikolatalı olarak iki farklı aroması ile mükemmel bir lezzete sahiptir.

Dezpack 7 Gün İle Neden Acıkmıyorum?
DEZPack’in onaylı içeriğinde yetişkin bir insanın ihtiyacı olan tüm ve mineraller ile birlikte bol miktarda lif mevcuttur. Bu doğal lifler tüketildikten saatler sonra bile tükettiğiniz sıvıların ve mide öz suyunun etkisi ile büyüyerek midenizde kalmaya devam eder. Bu sayede mideniz beyninize tokluk sinyali göndermektedir.

DEZPack 7 Gün Sağlıklı mı?
Türk Gıda Kodeksi’nin Kilo Verme Amaçlı Ürünler Tebliği’ne tabi olan DEZPack 7 Gün, hiç bir kimyasal madde barındırmamaktadır. Tamamen kalorisi kısıtlanmış, öğün yerine geçen gıda katkısıdır. DEZPack 7 Gün’ün tüm içeriği ve enerji değerleri aşağıda sunulmuştur. Bir hekim veya beslenme uzmanı kontrolünde herhangi bir program uyguluyorsanız ilgili içeriği uzmanınıza gösterdiğinizde kullanım için onay aldığınızı göreceksiniz.

7 Günde Ne Kadar Sonuç Elde Edebilirim?
Bu oran kişiden kişiye değişmektedir. Yukarıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurup hesapla butonuna tıkladığınız takdirde vücut kitle endeksinize göre alabileceğiniz sonuçlar cep telefonuza mesaj olarak bir kaç dakika içerisinde ulaşacaktır.

7 Gün Sonunda Kullanımı Bırakmalı Mıyım?
7 Gün Diyeti’ni ara vermeden bir aya kadar uzatabilirsiniz. Her bir aylık kullanım sonrası 1 hafta ara vermeniz önerilmektedir.

Daha Fazla Sonuç Almak için Ne Yapabilirim?
Öncelikle DEZPack öğün yerine geçebilen bir ürün olduğu için daha hızlı sonuç için hem öğlen hem de akşam öğünleri yerine de kullanabilirsiniz. Ayrıca bol bol sıvı tüketmeniz (su, şekersiz çay, şekersiz kahve veya şeker yerine tatlandırıcı kullanarak tüm diğer sıvılar) sonuçları hızlandıracaktır.

İstediğim Sonuçları Alamazsam Ne Yapmalıyım?
7 Gün Diyetinde sonuç alamam ihtimaliniz istatistiksel olarak çok düşüktür. Yine de sonuçların sizi tatmin etmediği durumda kullanılmış veya kullanılmamış ürünlerinizi faturalarıyla birlikte gönderdiğiniz takdirde ücretinizi kuruşu kuruşuna iade alabilirsiniz. Diyet öncesinde, esnasında ve sonrasında tüm sorularınız için 7 Gün 24 saat bizlere yukarıdaki telefon numaralarımızdan ulaşabilir, uzman desteği alabilirsiniz.

Dukan Diyeti’nin sonuçları kişiden kişiye değişebilmektedir. Siz de ne kadar sürede nasıl bir sonuç alacağınızı öğrenmek için lütfen tıklayınız.

DezPack Kolay Dukan Diyeti Seti Nedir ?
Dezpack Dukan'ın eşsiz yöntemine göre formüle edilmiş, etkileri birebir olan,tamamen doğal, katkısız içeriğe sahip olan.hatta kişilerin diyet esnasında yaptığı hataları da yok ederek daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayan mükemmel bir üründür. Dukan Diyeti’nin sonuçları kişiden kişiye değişebilmektedir. Siz de ne kadar sürede nasıl bir sonuç alacağınızı öğrenmek için lütfen tıklayınız. Evde hazırlayacağınız Dukan menülerine göre çok daha ekonomik ve aynı zamanda Dukan'ın etkilerinden olan ağız kokusu, halsizlik gibi durumları yok eden doğal katkılar içermektedir.

Dezpack Kolay Dukan Diyeti Seti Neden Bu Kadar Etkili?
DezPack'in etkili sonuçlar sunmadaki sırrı Dukan'ın protein ağırlıklı diyetine göre hazırlanmış olmasındandır. Dukan Diyeti'ndeki tüm safhaları DezPack ile çok kolay olarak uygulayacaksınız.. Ayrıca DezPack Gıda Bakanlığı tebliğine uygun olarak tamamen doğal ve katkısız bir içerik sunmaktadır. Dukan Diyeti’nin sonuçları kişiden kişiye değişebilmektedir. Siz de ne kadar sürede nasıl bir sonuç alacağınızı öğrenmek için lütfen tıklayınız.

DezPack Kolay Dukan Diyeti Seti Ağız Kokusu'nu Nasıl Yok Eder?
Bilindiği üzere Dukan Diyeti protein ağırlıklı bir beslenme şeklini içermektedir. Vücuda alınan yoğun hayvansal proteinler istem dışı yoğun bir ağız kokusuna sebep olmaktadır. Dukan Diyeti'ni yapanların şikayet ettikleri en büyük sorun budur. DezPack içeriğinde bulunan doğal katkılar ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırmış olup hem enerjik hem de öz güveniniz tam bir kullanım sunmaktadır.

DezPack Kolay Dukan Diyeti Seti Diyet Süresince Halsizliği Nasıl Engeller?
Dezpack Gıda Bakanlığı'nın "Öğün Yerine Geçen Gıda Takviyeleri ve Kalorisi Azaltılmış Kilo Verme Amaçlı Ürünler"Tebliği'ne uygun olarak üretilmiştir. Dezpack, kullanacağınız her öğünde yetişkin bir insanın bir öğünde ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri içerdiğini garanti eder. Bu sayede diyetinizi vücut aktivitelerinizi kısıtlamadan, enerjinizden bir şey kaybetmeden sürdürebilirsiniz.

DezPack Klasik Dukan Diyeti'ne Göre Neden Çok Daha Ekonomik?
Dukan Diyeti klasik olarak uygulandığında hayvansal protein içerikli bir beslenme türü olduğundan ve ülkemizdeki hayvansal gıdaların fiyat farklılıklarından sebep uygulaması oldukça masraflı, bütçeyi yoran bir diyet türüdür. Oysa size her şeyi hazır olarak sunulan DezPack kullanımında her bir öğününüz sadece bir kaç TL karşılığı bütçenize yansıyacaktır. Üstelik hazırlanması sadece bir kaç dakika sürecektir.

Dez Pack (Dukan Tozu) Kullanımı ?
KİLO KONTROL PROGRAMI
Kilo kontrol programına BAŞLANGIÇ ürünü ile başlayacaksınız.

BAŞLANGIÇ ÜRÜNÜNÜN KULLANIMI VE SÜRESİ:
İLK İKİ GÜN
200 ml. (mililitre) az yağlı (%1.5) süt ile 4 ölçüm kaşığı BAŞLANGIÇ ürünü günde 3 saat ara ile 5 defa alınacak. Bu ürün iki gün kullanılacaktır. Ayrıca bu süre içerisinde günlük 2-3 litre su içilmesi sağlıklı bir diyet için çok önemlidir.

Diyetin başarısı için ilk iki gün çok önemlidir.

ÜÇÜNCÜ GÜN
Üçüncü gün sabah 11'e kadar sabah kahvaltısı yapılacak. Kahvaltıda 2-3 dilim çavdar ekmeği, peynir (bir dilim), reçel veya bal (bir dilim ekmek ile birlikte), haşlanmış yumurta, 5 - 7 adet zeytin, sebzelerden havuç, marul, biber, domates ve salatalık yenilebilir.

Kahvaltıdan 5 saat sonra 2 nci kutuya öğle yemeği yerine başlanacaktır.
Örneğin sabah saat 10.00 'da kahvaltı yaptığınızda saat 15:00'de 2 ncikutuyu öğle yemeği olarak alacaksınız.

Tekrar 5 saat sonra yani saat 20:00'de akşam yemeği yerine yine 2 nci kutuyu alacaksınız. 2 nci kutu (büyük kutu) 300ml. (mililitre) az yağlı süt (%1.5) veya yoğurt ile, iki ölçüm kaşığı DEZ PACK öğle yemeği ve akşam yemeği yerine alınacaktır. Başlangıçta büyük kutu 5 saat aralar ile 2 kez alınacaktır. Kendinizi çok aç hissederseniz domates, yeşillik, biber veya salatalık yiyebilirsiniz.

Arada rejimi bozacak yiyeceklerden özellikle sucuk, salam, çikolata, kızartmalar ve meyve ( meyvede şeker olduğu için diyet süresince meyve yememeye dikkat edilmelidir ) yağlı yiyeceklerden uzak durun. Diyetin başarılı olması size bağlıdır.

DİYETİN SONA ERMESİ
Hedeflenen kiloya 3 kilo kalıncaya kadar sadece sabahları kahvaltı yapılacak ve iki öğün DEZ PACK kullanılacaktır.

Amaçlanan kiloya 3 kilo kaldıktan sonra yine en geç sabah 11'e kadar kahvaltı yapılacak.

Bunun ardından 5 saat sonra normal öğle yemeği yenilecek ve akşamları sadece DEZ PACK alınacaktır.

Örneğin: 70 kilo olup 15 kilo vermek isteyen bir kişi, 12 kilo verinceye kadar, sadece kahvaltı yapacak, öğle ve akşam sadece DEZ PACK alacaktır. 12 kilo verip 58 kiloya düştükten sonra verilen kiloların yeniden alınmaması için kahvaltıdan 5 saat sonra ürün yerine öğle yemeği yenilecek DEZ PACK sadece akşam alınacaktır.

Bu uygulama istenilen kiloya varılıncaya kadar devam edecektir.

İstenilen kiloya erişince diyet ürünü kesilecektir. Diyet ürünü ile VERİLEN KİLOLARIN YENİDEN ALINMAMASI İÇİN düzenli yemek yeme alışkanlığının korunması gerekmektedir.

Özelikle sabah kahvaltılarına önem verilmesi gerekir.

Diyet süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. Bunun yanı sıra çay, kahve, içilebilir
( meyve suyu da içilmez ). Şeker ve tansiyon hastaları doktor kontrolünde kullanabilir.

Sağlıklı ideal bir kiloya ulaşmanızı temenni eder, başarılar dileriz.

Genel Tavsiyeler

YAĞLAR
( Sıvıyağ, katıyağ, şeker, çikolata, pasta vs. )
Bunlar sadece tatverebileceği kadar alınır.

1. Örnek:
Bir dilim ekmeğin üstüne ince yağ sürmek.

2. Örnek:
100 gramlık çikolatanın bir sırasını yemek (20 gram ).

PROTEİNLER
Bunlar gizli yağ olan ürünlerdir, orta şekilde yenilir.
( Peynir, balık, sosis, et vs. )

Örnek:
İnce bir dilim ekmeğe ince bir dilim peynir.

KARBONHİDRATLAR
Bunlar bol bol yenilebilecek gıdalardır.
( Meyve, sebze, tahıl ürünler vs. )

DİYETE UYGUN KAHVALTI NASIL YAPILIR?
Karbonhidratlar bölümünden en az iki üç dilim siyah ince ekmek / çavdar ekmeği, istenilirse ekmeğin üzerine az yağ veya krem peynir sürülebilir. Veya dilim peynir, haşlanmış yumurta ve en önemlisi bol bol sebze ( domates, salatalık, biber, havuç, yeşillik vs... ) alınabilir.

DÜZENLİ YEMEK
Düzenli yemek, sağlıklı beslenmek kadar önemlidir.

* Klasik yemek periyotlarına ( kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ) uymaya çalışınız.
Bu vücudunuz için en sağlıklı metotdur.

* Kahvaltınızı en geç saat 11:00'e kadar yapınız. Çünkü bu süre vücudunuzdaki metabolizma değişikliğinin etkili olduğu zaman dilimidir.

* Günde en az 2 - 3 dilim çavdar - buğday karışımı tahıllı ekmek yiyiniz.

* Tereyağını mümkün olduğu kadar az ve ince bir şekilde ekmeğinize sürünüz. Mümkünse tereyağı yerine az yağlı taze peynir veya az yağlı krem peynir kullanınız.

* Az yağlı peynir, az yağlı sucuk ve salamları tercih ediniz. Bir dilim ekmeği, bir dilim peynir veya bir dilim salam / sucuk olarak tüketiniz.

UYARI: Mümkün olduğu kadar beyaz peynir ve çok yağlı peynirleri ekmeğinizle parça halinde yememeye itina gösteriniz. Peynirleri ince dilimler halinde doğrayıp ekmeğinizin üzerine koyup tüketiniz.

* Yemeklerle sürekli olarak sebze bulundurmaya itina gösteriniz. Yemeğinizin yanında marul, havuç, biber, salatalık, domates gibi sebzeleri bulundurmanın sağlığa yararlı olduğunu asla unutmayınız.

*Yemeklerinizin yanında az yağlı yoğurt tercih ediniz.

* Meyveleri mümkün olduğu kadar öğünler ile birlikte alınız, ara öğün yerine almayınız.

Öğle yemeğini kahvaltıdan yaklaşık 5 saat sonra yemeğe çalışınız. Bu yemek periyodunu sürekli sabit tutmaya gayret gösteriniz.

* Öğle yemeğinde de mümkün olduğu kadar az yağlı yiyecekleri ve gıda maddelerini tüketmeye dikkat ediniz.

*Yemeğin ana bölümünü patates, pirinç, makarna, baklagiller, ekmek gibi doyurucu malzemelerden meydana gelmesine itina gösteriniz.

* Öğle yemeğinde tabağınızın en küçük yerine et, balık ve yumurta almalıdır. Öğün başına uzmanların tavsiye ettiği et ve balık porsiyonunun ağırlığı 250 - 300 gram arasındadır. Buna dikkat edilmesi, sağlık açısından önemlidir.

Önemli: Az yağlı et ve balık cinslerini tercih ediniz ( tavuk ve kanatlı hayvan etlerinde, etlerin derisini yemeyiniz, böylece yağ oranını azaltmış olursunuz ).

* Sofranızda mümkün olduğu kadar fazla deniz balığı bulundurmaya çalışınız. Çünkü bu tip balıklar vücut için sağlıklı yağları içermektedir. Omega3 olarak nitelendirilen bu yağların oranizma üzerindeki çok olumlu etkileri bulunduğu unutulmamalıdır.

Akşam yemeğini öğle yemeğinden yaklaşık beş saat sonra yemeye çalışınız. Bu yemek vaktini sürekli sabit tutmaya gayret gösteriniz.

* Akşam öğünlerinde ağır ve fazla yemeyiniz.

* Çavdar buğday karışımı ekmek, sebze, salata, meyve, az yağlı peynir, az yağlı sucuk / salam ve az yağlı yoğurt gibi hoşunuza giden yemekleri tercih ediniz.

* Son yemek öğününün, yatağa girmeden 2 - 3 saat önce alınmış olmasına dikkat ediniz.

Önemli: Susuzluğunuzu gidermek için çok su, az şekerli çay veya meyve suları karışımı maden suyu ( soda ) içiniz. Günlük içecek miktarının ortalama 2 - 3 litre olmasına itina gösteriniz.

Şu konulara özel olarak dikkat ediniz:

1) Yemekten önce bir bardak su içiniz.

2) Bir öğün yemeği, 15 dakikadan az bir süre içinde bitirmeyiniz.

3) Yeme miktarında aşırıya kaçmayınız.

4) Az yağlı yiyecekleri almaya dikkat ediniz.

5) Her öğle ve akşam yemeğinde mutlaka salata bulundurmaya çalışınız.

Hareket ve Yürüyüş
1) Günlük hayatımda daha fazla hareket etmeyi nasıl sağlayabilirim?
Yapacağınız her bir dakikalık hareket çok önem taşımaktadır. Bu nedenle daha hareketli bir hayat tarzı için günlük yaşamınıza hareketlilik gerektiren işlerin adapte edilmesi gerekir. Örneğin bisiklet kullanınız veya otomobil kullanmak yerine gideceğiniz kısa mesafeli yere yürüyerek gidiniz.

Asansör yerine ( çalıştığınız işyerlerinde ve ikamet ettiğiniz apartmanlarda ) merdivenlerden çıkmayı tercih ediniz.

Düzenli olarak yürüyüşe çıkmayı kendinize adet edininiz ( Mesela öğle molasında yürüyüşe çıkabilirsiniz ). Çalışma ofisinizde mümkün olduğunca ayağa kalkınız ve dahili telefon kullanmak yerine meslektaşınıza ( veya iş arkadaşınıza ) ileteceğiniz mesajı bizzat görüşerek ulaştırınız.

2) Hareket etmek, gerçekten zayıflamakta etkili oluyor mu?
Hareket, sağlığın korunması için gıda almak kadar hayati bir önem taşır. Zayıflama programına paralel olarak spor yapmak, ideal bir refakatçi programı teşkil eder. Vücudun ayda bir kilo yağı kalıcı ve etkin bir şekilde eritebilmesi için, her gün ortalama 60 ile 90 dakika arasında düzenli olarak dayanıklılık çalışmalarının yapılması gerekir. Bu nedenle, zayıflama konusunda alınan gıdaların miktarına ve çeşidine gösterilen dikkat kadar, spor yapılmaya da özen gösterilmelidir. Hareketlilik, zayıflamayı destekleyen ve hızlandıran bir unsurdur. Hareketlilik, vücudun kaslı yapısının korumasına katkıda bulunur.

3) Bir kişi, ne kadar spor yapmalı?
İdeal spor, haftada üç kez ve her seferinde 30 - 45 dakika arasında yapılan spordur. Hiç şüphesiz, herşeyin başlangıcı zordur. Bu nedenle, başlangıçta spor yapmak için arkadaşlarınızla, yakınlarınızla ve dostlarınızla bir araya gelmeye çalışınız. Böylece spor yapmanız için dışarıdan motivasyon desteği sağlamış olursunuz. Spor faaliyetlerinizi, günlük çalışma programınının içine dahil edin.

4) Yürüyüşlerim için özel eşyalara / donanımlara ihtiyacım var mı?
İyi bir yürüyüş ayakkabısı oldukça önemlidir. Yürüyüş için yapılan sporun niteliğine uygun ve sizin rahat edebileceğiniz bir ayakkabı tavsiye edilir. Yürüyüş ayakkabısının küçük olmamasına dikkat ediniz. Böylece hem ayağın ayakkabı içinde rahat hareket etmesi sağlanır hem de yürüyüş esnasında ayakların yaralanıp yürüyüş yapması engellenemez. Yürüyüş yaparken giyilecek elbiselerin cinsi ve özellikleri de önemlidir. Mümkün olduğu kadar vücudunuzu serin tutacak ve sıcaktan koruyacak hafif bir elbise giymeye çalışınız.

5) Yürüyüş esnasında da ısınma hareketlerinin yapılması gerekli mi?
Evet. Isınma ve esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır. Yürüyüş programlarının öncesi ve sonrasında esneme çalışmaları ile vücut kasları, üzerlerine gelecek yüke hazırlanmış olurlar. Yürüyüş ile kısalmaya meyil eden kasların yeniden günlük hareketlere yönelmesi sağlanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
1) Davetlerde ve ziyaretlerde neler yapmalı, nasıl davranmalıyım?
Öğle saatlerindeki davetlerde herhangi bir problem söz konusu değildir. Bu davetlerde, beslenme programınıza uygun yiyecekleri seçiniz ve porsiyonların fazla büyük olmamasına dikkat ediniz. Dikkat edeceğiniz başka bir konu da, salatalarda ve yemeklerde kullanılan sosların miktarıdır. Bu sosların aşırı yağlı olduğu ve beslenme programınızı olumsuz olarak etkileyebileceğini unutmayınız.

Akşam davetlerinde, mümkün olduğu kadar karbonhidrat oranı az olan yiyecekler yemeye çalışınız. Makarna, patates, veya pirinç gibi gıdaların akşamları vücuttaki insülin düzeyini yükselttiği ve vücudun yağ yakma işlevini yavaşlattığını unutmamalısınız.

Akşamları yenilebilecek en uygun yiyecekler arasında, salata çeşitlerinin yanı sıra kanatlı hayvan etleri, balık, deniz ürünleri ve sebze çeşitleri tercih edilmelidir. Ekmekten tamamen vazgeçmek yerine çavdar ekmeğini tercih ediniz.

Akşam davetlerinde de yağ tuzaklarına ve aşırı yağ içeren soslara karşı dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatırız.

2) Yemek zamanlarında tasarrufa gidebilir miyiz?
Akşam yemeğine davet edildiğinizde, öğle yemeğinden vazgeçip iştahınızı akşam yemeğine bırakmak mı istiyorsunuz? Yemek öğünlerinin " biriktirilemeyeceğini" özellikle bilmenizde yarar var. Vücudunuzun yağ yakma ritminin dengesini bozmayınız. Öğle yemeğini yemediğiniz zaman, vücudunuz açlık hislerinizi harekete geçirecek ve enerji yakma işlemlerini durduracaktır. Ne var ki açlık hissinizin önüne geçmeniz mümkün olmayacaktır. Sadece akşam yemeği yerseniz, bütün gün aç kalmanıza rağmen vücudunuz hemen yağ depolamaya başlayacaktır.

Vücudunuzdaki kas sisteminin zayıflaması, verimliliğinizi ve ana yağ yakma miktarını azaltır. Bu sebepten öğle saatlerinde düzenli olarak iyi çeşitlendirilmiş bir öğün yemek yemeyi ihmal etmeyiniz. Böylece akşamları açlık hislerinizi kontrol altında tutabilir ve vücudunuzun sizi "baştan çıkarma" uğraşlarına karşı daha iyi savunma imkanı bulabilirsiniz.

3) Tatilde neler yapabilirim?
Boş vakitlerinizde mümkün olduğu kadar fazla hareket etmeye çalışınız. Tatil esnasında kaldığınız otellerde yarım pansiyonluk tarifleri tercih ediniz ve kahvaltınızı mümkün olduğu kadar yeterli, ama geç saatlerde yapınız. Böylece geç yapılmış bir kahvaltı, öğle yemeğinizin yerini almış olur. Akşam büfesinden, salata çeşitlerini, sebze ve yağsız et çeşitlerini tercih ediniz. Her zaman olduğu gibi, akşamları karbonhidratı az olan yiyecekleri almaya öncelir veriniz.

4) Ne kadar sık meyve yiyebilirim?
Meyvelerin ana maddesi su, posa ve şekerdir. Meyvelerin sadece meyve şekeri
( fluktose ) içermediği, aynı zamanda normal ev şekeri olarak bildiğimiz şeker ihtiva ettiğini de bilmeniz gerekir. Bu şeker çeşidinin, vücudun insülin düzeyini yüksettiğini unutmayınız. Diyet süresince mümkün olduğu kadar az meyve yenmelidir. Özellikle yemek aralarında ve akşam vakitlerinde meyve yenmemelidir. Meyve yemek istediğiniz zaman özellikle öğün yemekleri zamanında tüketin. Aynı uygulama, meyve suları için de geçerlidir. Bu sular, şekersiz olarak nitelendirildikleri hallerde bile, doğal yapıları itibarıyla çok miktarda şeker içerdikleri unutulmamalıdır. Özellikle uygun olmayan meyveler şunlardır: Üzüm, ananas, mandalina ve muz. Sınırlı olarak izin verilen meyve çeşitleri: Armut, elma ( elma suyu değil ), ahududu çilek ve kivi

5) Yolda iken neyi, ne zaman yemeliyim?
Vücudunuzun alışkın olduğu ritmi bozmamaya dikkat ediniz. Öğle saatlerinde, ana yemek öğününü almayı ihmal etmeyiniz. Yolda olduğunuz zaman, içine peynir benzeri katık konmuş çavdarlı ekmekleri tercih ediniz. Tereyağı olmamasına dikkat ediniz. Mümkünse, pirinç ihtiva eden bir yemeği tercih ediniz, domates soslu makarnalar ( sosun yağlı olmamasına dikkat edilmelidir ), vejeteryan ağırlıklı yemekler, veya doğu ülkelerinin mutfaklarından gelen lezzetleri tercih edebilirsiniz. Bunların yanında haşlanmış patates tüketimi de mümkündür. Haşlanmış patateslerin üzerine az yağlı krem peynir koyabilirsiniz.

Zayıflama Beyinde Başlar.
Canınız birşeye sıkıldığında veya daralma hissettiğinizde buzdolabınıza ne kadar sık gidiyorsunuz? İçi şekerlemelerle dolu torbanız, sizin ruh sıkıntınızı aşmanızda ne kadar yardımcı oluyor?

Düzenli ve sürekli bir şekilde zayıflama sürecini devam ettirebilmek için bu davranışlarınızı belirlemeniz ve bunu daha sağlıklı bir davranış türüyle değiştirmeniz gerekir.

Yemek yemek, can sıkıntınızı gidermek, yalnızlığınızı unutturma veya sinirlerinizi yatıştırmak için kullanılan bir metot olmamalıdır. Vücudunuzun ihtiyacını karşılamak için yemek yediğinizde doyduğunuzu da hissedeceksiniz. Alacağınız gıda miktarını, canınızın sıkıntısından kurtulmak için yaptığınız girişimler değil, kendiniz şuurlu olarak belirlemelisiniz. Herşeyin daha iyi veya daha kötü olması, sizin kararlarınıza ve davranışlarınıza bağlıdır. Hayal kırıklığınızı veya can sıkıntınızı gidermek için yemek yemeyi bırakmanız ve zayıflama yolunda önemli bir adım atmanız, sizin kararınıza bağlı olacaktır.

Yemesi yasak olan gıda maddeleri yoktur, sadece tüketimi azaltılması gereken gıdalar vardır. Burada da yemeğinizden lezzet ve zevk almanız ön planda kalmalıdır. Telaşlı, hızlı ve başka işlerin yanısıra ( televizyon seyrederken, gazete okurken, bilgisayar başında çalışırken veya internette gezinirken ), plansız bir şekilde yenilen yemekler sağlığımızı tehdit eder. Ayakta fast food olarak bilinen hızlı yeme alışkanlığımızda bir başka yaygın tehdit unsurudur.

Bütün bunları değiştirmek elimizdedir.

Aşağıda basit kurallar zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Her zaman bir yere oturarak yemek yeyiniz. Yemek için kendinize özel bir zaman dilimi ayırınız. Bu zaman sizi rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Bilinçli olarak yemek yemek, daha az yemek anlamına gelir. Lokmalarınızı uzun uzun çiğneyiniz ve yemek esnasında bol miktarda içecek tüketmeyi de ihmal etmeyiniz.

Televizyon tuzağına dikkat ediniz: Televilzyon reklamlarının size yönelik aşırı yeme tuzağına karşı dikkatli olmalısınız. Şekerlemeler ve diğer çerez çeşitlerinin içindeki yağlara ve karbonhidratların bol olduğunu hatırınızdan çıkarmayınız. Mümkün olduğu kadar az televizyon seyrediniz. Fazla televizyon seyretmeniz durumunda ise, çok miktarda su ve kalorisi az içecekler alınız. Televizyon seyrederken, birşeyler atıştırmamaya özellikle dikkat gösteriniz.

Kendiniz için bir akşam programı düzenleyiniz: Yürüyüşe çıkınız, bulmaca çözünüz, birikmiş işlerinizi yapınız.

Akdeniz Piramit Sistemi'ne göre sağlıklı beslenme
Gıda maddelerini hangi miktarlarda beslenme programına göre uygun miktarda aldığınız önemlidir.

Doyma Seviyesi
Kalori alımının yüzde 65'lik bölümü tahıl ürünlerinden, pirinç, baklagillerden ve patatesten oluşmalıdır. Bunun yanı sıra bolca sebze ve meyve tüketimi de unutulmamalıdır.

Burada posası bol gıda maddeleri tercih edilmelidir. Posalı gıdalar, lifli bitkilerden oluşmaktadır. Bu bitkiler, vücudun doyuma ulaşmasında önemli rol oynar. Bu gıda maddelerindeki yağ oranı çok düşüktür.

Ana yemeklerin yanında - orta ölçülü tüketim
Ana yemeklerin yanında az miktarlarda tüketilebilecek ürünler: yağsız et ve balık, az yağlı süt ve süt ürünleri, yumurta.

Önemli: Gıda ürünleri satın aldığınızda ürünlerin içindeki yağ miktarlarına dikkat ediniz. Bu ürünlerin bazılarının "saklı yağlar" ihtiva ettiğini unutmayınız.

Yemek kültürünün kibarlaştırılması
Bitkisel yağlar, tereyağı, kabuklu yiyecekler ( fındık, fıstık vs. ). Şeker, bal, şekerlemeler, çerezler, kekler ve pastalar... Bu gıda maddelerinin hepsinden vazgeçmek mecburiyeti yoktur. Bunlarında vücut için yararlı maddeler olduğunu unutmamalıyız. Ancak tüketim miktarları az ve kontrollü olmalıdır.

Önemli: Bu gruptan olan gıdaları kendinize yasaklamayınız. Mesela " Bugünden itibaren artık hiç çikolata yemeyeceğim" demeyiniz. Bu ve benzeri durumların başarılı olma ihtimali düşüktür ve sizin bu gıdalara karşı talebinizi ateşleyecektir.

Ara sıra kendinize bu gıdalardan bir miktar almaya müsaade ediniz. Ama miktarının fazla olmamasına dikkat ediniz. Bir kutu çikolatayı tek başınıza bitirmeyiniz, bunun yerine bir kısmını yiyiniz, tüketiminizi kontrol altında tutunuz.

Tüketilmesi önerilen yağlar, özellikle vücut için gerekli yağ asitleri çeşitleri
( Omega 3 ve Omega 6 çeşitleri ) içeren yağlar, zeytin yağı, ayçiçek yağı ve soya yağıdır.

Dez Pack Devam Ürünüdür
Bu ürün Türk Gıda Kodeksi 2001/41 nolu kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıdalar tebliğine uygun olarak üretilmiştir.

7 gün diyeti 7 gün diyeti
Dez 7 Gün Diyeti

Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
İade ve İptal | Teslimat ve Garanti | Gizlilik ve Güvenlik | Mesafeli Sözleşmeler